Opis:

Firma edytorska specjalizuje się w ofercie tłumaczeń japońskich pisarzy. Literatura Kraju Kwitnącej Wiśni ma swoich zdeklarowanych wielbicieli, którzy mieli już okazję przekonać się o jej potencjale. W ramach prowadzonych od kilku dekad przez rząd w Tokio działań, wpisujących się w szerszy program "cool Japan" i mających przybliżyć kulturę tego kraju mieszkańcom Zachodu, promowano również literaturę. Efektem tego są liczne przekłady pisarzy spod góry Fudżi na języki europejskie, w tym także polski.

Współczesna literatura japońska kojarzy się głównie z takimi nazwiskami jak Tanizaki, Kawabata, Dazai, Mishima, Akutagawa czy najmłodszy z rozpoznawalnych pisarzy – Murakami. Wydawnictwo Yumeka planuje zapoznanie odbiorcy również z najnowszym nurtem poezji i prozy.

Wejdź na stronę i zobacz zapowiedzi tytułów, jakie mają ukazać się w najbliższym czasie! W sklepie znajdziesz wiele ciekawych propozycji – zarówno w wersji papierowej, jak i elektronicznej. Poznawaj twórczość japońskich pisarzy po polsku!

Dodano: 26-03-2023

Wydawnictwo Yumeka Klaudia Ciurka


WWW: https://yumeka.pl

, -

Tel:

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
Brak komentarzy! Bądź pierwszy/a!

W Okolicy